Chci se připojit

Nejprve byste si měli být jisti, že víte jak freečko funguje, pokud máte málo informací prodívejte se především na Základní dokumenty, příp. na wiki. V případě, že se Vám naše sdružení i nadále líbí a chtěli byste být součástí hkfree.org postupnujte prosím následujícími kroky.

Kolik to stojí?
Doporučujeme nekupovat nic předem, ale dohodnout se se správcem dané oblasti. Jen pro informaci obecně hardware nutný pro připojení stojí přibližně 1500 Kč pro pásmo 5Ghz. Nutno dodat, že tato částka velmi záleží na Vaší poloze a tedy možnosti připojení na nějaké AP v hkfree.org. Navíc je tu možnost, že ve Vaší blízkosti se objeví někdo již do ni připojený a v tomto případě je žádoucí se připojit k němu kabelem (cena tedy může být i nižší). Poté již zbývá jen členská přihláška a následně pravidelný měsíční členský příspěvek 290 Kč na účet sdružení.

Doporučený postup

1. Vložit nod do mapy
Nejprve se musíte přihlásit (Login) pomocí Vašeho emailu do mapy a vložit nový bod v místě Vašeho bydliště. Podívejte se také na výhledy z našich AP. Na ně od vaší antény musíte vidět.

2. Kontaktovat spolek
Buď napsat do fóra, že se chcete připojit; nebo v mapě vyhledat nejbližší přístupový bod (AP) a vyhledat kontakt v seznamu správců a napsat přímo danému správci (doporučujeme formou e-mailu) nebo kontaktujte technickou podporu členů. V obou případech nezapoměňte připsat jméno Vámi vloženého bodu (ideálně uveďte i odkaz na Váš bod, získáte jej po kliknutí na bod v mapě). Pokud patříte mezi lidi znalé problematiky wifi neuškodí připsat Vámi vlastněný, příp. doporučený hardware k připojení.

3. Vyčkat odpovědi
Zpravidla na Váš mail (uvedený v registraci, nebo jako odpověď od správce) Vám v nejbližší době přijde odpověď jakým způsobem lze řešit Vaše připojení. Berte v potaz fakt, že správci se freečku věnují ve svém volném čase, odpověď tedy může mít menší prodlevu. V případě, že je možné Vás připojit, se správcem se přesně dohodnete co a jak dál, dojde k registraci Vás jako člena sdružení hkfree.org a od té doby již můžete využívat služeb naší sítě.

Komentáře nejsou povoleny.